26.08.2023 01:36 772 0

Vasara ir gandrīz noslēgusies un ir pienācis laiks jaunajai DISCOMANIA OILHEAD sezonai, kura pēc kārtas būs jau divpadsmitā. Sezonu, kā ierasts, atklāsim Jelgavas trasē un pirmo reizi tas notiks brīvdienā, 9. septembrī.

 

Jaunajā sezonā ir ieviesti daži jaunumi:

1) jaunā konusu sistēma - netiks vairs skaitīta pieskaršanās konusiem, bet jebkurš kontakts ar konusu/riepām, kad tie tiks izsisti no vietas, tiks uzskatīts par trases robežu pārkāpšanu, par ko pienāksies sods. Tiks mainīts arī konusu izvietojums - tas tiks novietots aptuveni 10-15 cm no trases malas.

2) būs spēkā jauns noteikums saistībā ar džokerapli - tajā NEDRĪKSTĒS iebraukt pirmajā brauciena aplī. Ja tas tomēr tiks darīts, tiks piešķirts sods - 5 sekundes.

3) jauna balva korektākajam sezonas dalībniekam EUR 100.00 vērtībā, kartinga ekipējuma iegādei. Balvas iniciatori un sponsori ir Gatis Glāznieks un Juris Petruss.

Balva tiks piešķirta braucējam, kurš sezonas laikā saņems vismazāk soda sekundes (brīdinājums ir ekvivalents 2 sekundēm). Uz balvu varēs pretendēt braucēji, kuri būs piedalījušies vismaz 15 posmos. Ja dalībnieks ir piedalījes vairāk posmos, tad vērā tiks ņemti tie 15 posmi, kuros ir piešķirtas mazāk soda sekundes. Ja vairākiem dalībniekiem būs vienāds soda sekunžu skaits, tad balvu iegūs dalībnieks, kuram būs vairāk posmu, kuros nav piešķirti sodi. Ja uzvarētāju nevarēs noskaidrot pēc iepriekšminētiem kritērijiem, tad balvu saņems braucējs, kurš ieņems augstāku vietu absolūtajā kopvērtējumā.

4) ir ieviestas nelielas izmaiņas lojalitātes programmā. Ņemot vērā programmas mērķus, turpmāk par PRO S, PRO vai M klases debitantu piesaistīšanu pienāksies 2 punkti (eiro), bet par PRO XL, S, L vai dāmu klases debitantu piesaistīšanu - 3 punkti. Par braucējiem, kuri nav čempionāta debitanti, viss paliek kā iepriekš - par katru posmu 1 punkts.

 

Provizoriskais čempionāta kalendārs jau ir izviedots, var būt nelielas izmaiņas ar maija posmiem un, protams ziemas posmos vadīsimies pēc apstākļiem, lai izvēlētos optimālāko variantu sacensību norisei. 5. novembrī ir plānots doties uz Bačiūnų kartodromas Šauļos, kur plānojam braukt pretējā virzienā, kas varētu būt intersanti. Tāpat, ja viss izdosies, maijā dosmies uz jaunatklāto Igaunijas trasi Põltsamaa, kur arī plānojam braukt pretējā virzienā.

 

Tagad nedaudz par jaunās sezonas pirmo posmu. Par godu sezonas atklāšanai, ir izveidota vēl nebijusi, tehniska trases konfigurācija, ar vēl neizmantotu džokerapli. Virziens būs PA PULKSTENI un konfigurācija varētu pretendēt uz vienu no gārākajām Rullīša trases variantiem - ap 920 metriem.

  

Trases konfigurācija un nobraukšanas/uzbraukšanas ceļi

 

Atgādināšu, ka DISCOMANIA OILHEAD čempionāts no gada sākuma ir sācis dalību SWS SPRINT un SWS JUNIOR sistēmā, kurā var piedalīties PRO klases braucēji (dažos gadījumos arī citas klases, kuras tiks apvienotas posma ietvaros) vecumā virs 15 gadiem un PRO S klases braucēji (dažos gadījumos arī citas klases, kuras tiks apvienotas posma ietvaros), kuri ir jaunāki par 15 gadiem (ieskaitot). Aicinu visus attiecīgo klašu dalībniekus izveidot savus profilus (DIN) SWS mājas lapā (https://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html) un pieteikties aktuālajiem posmiem:

PRO klase

DOH ROUND 1 SPRINT 28https://www.sodiwseries.com/en-gb/races/rullitis/doh-round-1-sprint-28-75795.html

DOH ROUND 1 SPRINT 29https://www.sodiwseries.com/en-gb/races/rullitis/doh-round-1-sprint-29-75796.html

 

PRO S, S un D klases (jaunāki par 15 gadiem)

DOH ROUND 1 JUNIOR 23https://www.sodiwseries.com/en-gb/races/rullitis/doh-round-1-junior-23-75797.html

DOH ROUND 1 JUNIOR 24https://www.sodiwseries.com/en-gb/races/rullitis/doh-round-1-junior-24-75798.html

 

Ņemot vērā, ka sestdien Latvijas basketbola izlase Pasaules kausā cīnīsies par 5. vietu ar Lietuvas izlasi, tad tiks nodrošināta arī iespēja noskatīties šo episko cīņu. Spēles sākums plkst. 15:30.

 

Un, protams, kā jau vienmēr Jelgavā, mūsu itāļu draugs Andrea piedāvās gardus ēdienus un uzkodas.

 

Viss pārējais sacīkstē būs tāpat kā iepriekš - treniņu saraksti tiks sastādīti pirms sacensībām un publicēti čempionāta WhatsApp grupā. Dalībniekiem, kuriem būs pirmais/otrais treniņš, trasē OBLIGĀTI jāierodas uz reģistrācijas sākumu. Ja ir radušies kādi apstākļi, kad nevar ierasties laicīgi, par to ir jāinformē laicīgi WhatsAppā mani personīgi. 

 

Laikapstākļi solās būt diezgan silti, +17...+22 grādi, mākoņains, bez nokrišņiem, ar vieglu dienvidu vēju.

 

PLĀNOTAIS PROVIZORISKAIS LAIKA PLĀNS (var mainīties atkarībā no faktiskā dalībnieku skaita):

10:00 – 11:25 reģistrācija
  10:20 – 11:45 brīvie treniņi (8)
  12:00 – 12:20 dalībnieku sapulce
  12:30 – 13:20 kvalifikācija (5)
  13:40 – 14:50 pusfināli (6)
  15:10 – 16:40 fināli (6)
  17:05 – 17:15 apbalvošana
 

Dalībnieki, kas vēl nav reģistrējušies, aicinu to izdarīt savos profilos vai sūtot e-pastu (debitantiem) uz kartingi@discomania.lv.

 

Dalības maksa - EUR 40.00. Treniņš - EUR 10.00 (7 minūtes).

 

SACENSĪBU FORMĀTS:

- kvalifikācija, pusfināli un fināli.

- katrā sacīkšu kārtā tiek izlozēts cits gokarts.

- pusfināla un fināla braucieni ir SADALĪTI PA KLASĒM. Skaitliski mazas klases tiek apvienotas vienā braucienā.

- zemākā fināla uzvarētājs TIEK UZ AUGSTĀKU FINĀLU.

- tiek izmantots DŽOKERAPLIS (aplis kas ir garāks vai īsāks par pamatapli), kurā pusfinālos un finālos obligāti ir jāiebrauc vienu, divas vai 3 reizes, atkarībā no trases.

INFORMĀCIJA PAR ČEMPIONĀTU:
- 20 posmi, no septembra līdz jūnijam.
- 3 sliktākie posmi (punktu ziņā) kopvērtējumā netiek ņemti vērā.
- 7 klases (PRO S, PRO, PRO XL, vieglā svara (līdz 65 kg), vidējā svara (no 66 kg līdz 85 kg), smagā svara (virs 85 kg) un dāmu klase).
- katrā posmā tiek apbalvotas ar medaļām pirmās 3 vietas KATRĀ KLASĒ.
- katras klases ietvaros dalībnieki tiek izlīdzināti līdz VIENĀDAM SVARAM (+/- 3 kg). Izņēmums ir ziemas posmi un trases, kurās nav iespējams pievienot atsvarus.
- sezonas beigās KATRAS KLASES KOPVĒRTĒJUMA PIRMĀS 3 VIETAS sadarbībā ar TRACKDAY.lv saņem BALVĀS KARTINGA EKIPĒJUMU: 1. vieta - EUR 170.00 vērtībā, 2. vieta EUR 150.00 vērtībā un 3. vieta EUR 120.00 vērtībā.
- sezonas beigās starp dalībniekiem, kuri ir nobraukuši visus posmus, tiek IZLOZĒTA īpašā TRACKDAY.lv BALVA - KARTINGA EKIPĒJUMS EUR 100.00 VĒRTĪBĀ.

korektākais sezonas dalībnieks saņems balvu EUR 100.00 vērtībā, kartinga ekipējuma iegādei. Balvas iniciatori un sponsori ir Gatis Glāznieks un Juris Petruss. Balva tiks piešķirta braucējam, kurš sezonas laikā saņems vismazāk soda sekundes.

- dalībnieki, ir piedalījušies vismaz 100 čempionāta posmos saņem dāvānā 2 bezmaksas posmus.
- LOJALITĀTES PROGRAMMA. Par katru posmu, kurā dalībnieks piedalās, viņam tiks piešķirts 1 lojalitātes punkts. Par katru pieaicināto draugu, kurš piedalās aktuālajā posmā un nav debitants, dalībniekam tiek piešķirts vēl 1 lojalitātes punkts. Par katru pieaicinātu čempionāta debitantu no PRO S, PRO vai M klases, tiek piešķirti vēl 2 punkti, bet visvairāk - 3 punkti, par pieaicinātu čempionātu debitantu no PRO XL, vieglā, smagā svara vai dāmu klases. 1 punkts ir ekvilalents EUR 1.00 un tos varēs izmantot posma dalības/treniņu apmaksai.